kwiaty na ślubie

Kwiaty na ślubie, czyli w tym najważniejszym dniu są niezwykle ważną kwestią.

kwiaty na ślubie

Kwiaty na ślubie pojawiają się  za równo w kościele, jak i na sali, dzierży je w dłoni Panna Młoda, a Pan Młody ma je w butonierce, ważne więc by dekoracja kwiatowa była spójna. Dzięki kwiatom można nadać charakter wesela, a także podkreślić jego motyw przewodni. Już w początkowej fazie planowania wesela, warto ustalić, jakie kwiaty się na nim pojawią, by finalnie wesele było okraszone piękną dekoracją kwiatową.

Planując wesele warto pamiętać ze poszczególne gatunki kwiatów, są dostępne sezonowo. Piwonie będą dostępne jedynie w maju i czerwcu, dalia w lipcu, wrzosy natomiast we wrześniu. Warto zastanowić się już wcześniej jakie kwiaty będą gościć na naszym weselu, nie należy ich wyboru zostawiać na ostatnią chwilę.

By oprawa florystyczna wesela była w całości spójna i przemyślana, warto pamiętać, że kwiaty będą zawarte w poniższych elementach:

  • bukiet Panny Młodej, 
  • wianek, lub ozdoba do włosów dla Panny Młodej i druhen, 
  • butonierka Pana Młodego i świadka, 
  • bukiet lub korsarz- bransoletka z kwiatów dla świadkowej, 
  • dekoracja samochodu, 
  • dekoracja kościoła (ławek i ołtarza),
  • dekoracja sali (stół Pary Młodej, stoły gości weselnych),
  • dekoracja tortu, 
  • kwiaty jako podziękowania dla rodziców.

Kwiaty na ślubie również podlegają trendom i modne w ubiegłym roku bukiety mono, czyli jednokolorowe, lub największy trend greenery, oddają w tym roku miejsce romantycznym, delikatnym i lekkim bukietom, oraz kaskadowym wiązankom pełnych kolorów, jedynie z akcentami zieleni. Rok 2018 to również nowoczesność i minimalizm, gdzie mniej znaczy więcej, a szarość połączona z bielą to eleganckie i delikatne połączenie. Kolejnym trendem jest nieustępliwy od kilku sezonów nurt boho, gdzie królują naturalne dekoracje, a kwiaty to lekkie polne kwiaty z dodatkiem piór, lub gałązek. W bukietach ślubnych zaczęły się również  pojawiać coraz odważniejsze, nietypowe kwiaty i liście. I tak jak w ubiegłym roku królowały liście monstery czy sukulenty, tak w tym sezonie pojawia się jeszcze odważniejsza, fascynująca protea, lub kwiaty karczocha.

Poniżej przedstawiamy kilka kwiatowych inspiracji. 

 kwiaty na ślubie
kwiaty na ślubie

kwiaty na ślubie

kwiaty na ślub

kwiaty na ślub

kwiaty na ślub

kwiaty na ślub

kwiaty na ślubie

kwiaty na ślubie  kwiaty na ślubie

kwiaty na ślub

kwiaty na ślubie

kwiaty na ślubie

kwiaty na ślubie