Ślub w plenerze

Ślub w plenerze

Ślub w plenerze jest zdecydowanie bardziej romantyczną opcją niż tradycyjna ceremonia odbywająca się w urzędzie. 
Decydując się na ślub w plenerze macie możliwość kreowania atmosfery, która odzwierciedla Waszą osobowość. Możecie stworzyć  (z naszą drobną pomocą) romantyczną scenerię, która będzie tłem dla Waszego wyjątkowego ślubu.

ślub w plenerze, ceremonia w plenerze, krzesła na ślub w plenerzefot. Zuza Malina, florystyka: Dekofrelka

ślub w plenerze, ceremonia w plenerze, krzesła na ślub w plenerzefot. Kasia Mikosz, florystyka: Pracownia Zielona Kropka

Kiedy decydujecie się na ślub w plenerze, wiele detali ma znaczenie. Dobranie współgrających dekoracji, kolorów czy kwiatów. To wpływa na ostateczny efekt uroczystości. Czasem  jednak mniej znaczy więcej. Jeśli Wasza ceremonia ma odbyć się w najbardziej romantycznym zaułku Parku, nie będzie potrzeba wielu dekoracji by uzyskać piękny efekt. Większość sal dysponuje wypielęgnowanymi ogrodami gdzie jest możliwość organizacji takiej ceremonii.
Nie zapomnijcie także o planie B na wypadek kapryśnej pogody!

Ślub w plenerze - PLAN B

To chyba kluczowa rzecz, najważniejsza wręcz jeśli organizujecie ślub w plenerze. Najważniejsze by mieć alternatywę miejsca, by nie generować niepotrzebnego stresu o pogodę.
Alternatywny plan w przypadku niepogody w dniu Waszego ślubu jest niezwykle istotny, aby zapewnić płynny przebieg ceremonii i przede wszystkim  komfort dla Was i gości. 

  • Jeśli ceremonia ma odbyć się w ogrodzie sali weselnej jest duże prawdopodobieństwo, że sala będzie dysponować miejscem w środku, zadaszonym tarasem lub wiatą, gdzie ceremonię będzie można przenieść w razie deszczu.
  • Namiot; wynajem dużego namiotu na czas ceremonii pozwoli na kontynuację uroczystości na świeżym powietrzu, jednocześnie chroniąc gości przed deszczem.
  • Parasole;  jeśli deszcz będzie lekki lub sporadyczny, możecie przygotować parasole dla gości, aby mogli chronić się podczas trwania ceremonii. To dobra opcja na krótkie opady, niestety absolutnie nie sprawdzi się w razie ulewnego deszczu. 

ślub w plenerze, ceremonia w plenerze, krzesła na ślub w plenerze ślub w plenerze, ceremonia w plenerze, krzesła na ślub w plenerzefot. Długo i Szczęśliwie, florystyka: Deszczowy Las

Bardzo ważna jest w tym wszystkim komunikacja z salą, firmą florystyczną, firmą dekoratorską. Ważne jest by osoby odpowiedzialne za dekoracje wiedziały gdzie mają one zostać ustawione w razie niepogody. Dopytajcie także, czy w razie deszczu oraz przeniesienia miejsca ceremonii wszystkie wcześniej ustalone dekoracje będą mogły zostać rozłożone. Nie zwlekajcie z decyzją o przeniesieniu miejsca do ostatniego momentu. 

Najważniejsze:

  • Upewnijcie się, że  lokalizacja w której zaplanowana jest ceremonia będzie wystarczającą przestrzenią dla liczby gości, jaką przewidujecie.
  • Upewnijcie się także, że do miejsca ceremonii jest wygodny dostęp oraz możliwość zorganizowania planu B w przypadku złej pogody.
  • Pamiętajcie o planie B w przypadku deszczu, wiatru lub wysokich temperatur. Wynajem namiotu, przeniesienie do sali, zapewnienie parasoli dla gości czy wachlarzy lub zapewnienie wody mogą okazać się nieocenione w przypadku deszczowej jak i upalnej pogody.
  • Warto dobrze przemyśleć dekoracje, które wpasują się w otoczenie. Kwiaty, girlandy, lampiony czy świece mogą stworzyć magiczną atmosferę. Jednak lampiony ze świecami na pełnym słońcu będą raczej zbędne.
  • Usadzenie gości podczas ceremonii.
  • Upewnijcie się, że w miejscu ceremonii jest dostęp do źródła zasilania na potrzeby nagłośnienia, jeśli je przewidujecie.
  • Zgłoszenia oraz pozwolenia: upewnijcie się, że wszystkie wymagane zgłoszenia i pozwolenia na organizację ceremonii zaślubin w plenerze zostały złożone i zaakceptowane.

ślub w plenerze, ceremonia w plenerze, krzesła na ślub w plenerzefot. Zuza Malina, florystyka: Kwiat Rozmarynu

ślub w plenerze, ceremonia w plenerze, krzesła na ślub w plenerze fot. Mariusz Wawoczny

ślub w plenerze, ceremonia w plenerze, krzesła na ślub w plenerze fot. Błaszkowska fotografia, dekoracje: Deszczowy Las  dekoracja jak ta

ślub w plenerze, ceremonia w plenerze, krzesła na ślub w plenerzefot. Momentalni, florystyka: Dekofrelka

ślub w plenerze, ceremonia w plenerze, krzesła na ślub w plenerze fot. Jagoda Owczarek, florystyka: Kwiaty w Kredensie

Pamiętaj o komunikacji z dostawcami i profesjonalistami, którzy pomagają w organizacji ślubu. Dobrze zorganizowany ślub w plenerze może być wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem dla Was i Waszych gości, jednakże jest to dość duże przedsięwzięcie logistyczne obarczone pewnym ryzykiem (pogoda) warto więc by wszystko zostało wcześniej przemyślane i zaplanowane. 

ślub w plenerze, ceremonia w plenerze, krzesła na ślub w plenerzefot. Zuza Malina, florystyka: Deszczowy Las taka wersja tutaj